27 sierpnia 2010

jak to? jak to???

I wtem i nagle.. zrobiła się jesień. Niebo zaciągnięte chmurami, wiatr w nocy zawodzi i szarpie gałęziami drzew, szeleści jakimiś workami, dzwoni dzwonkami na czyimś balkonie i mnie wkurza tymi hałasami.
Jesiennie, ciemnawo, wczoraj zapaliłam lampkę wieczorem i ja sie pytam: gdzie sie podziało lato? takie normalne, bez ekstremalnych temperatur w obie strony? Takie żebym mogła wyjechać na urlop?
Chyba to lato przeminęło mi.. najpierw czekałam na słońce, kiedy lało bez przerwy i były powodzie. Potem czekałam na ochłodzenie, kiedy przyszły od wschodu upały. A teraz, na co ja czekam? Na możliwość wykorzystaniu kilku wolnych dni. I tutaj jest problem. Mam trzy miejsca, trzy grupy różnych ludzi i gdzie ja sierota mam pojechać? Kogo wybrać, a innych nie urazić? Osiołkowi w żłoby dano, w trzy żłoby w dodatku..
Dzisiaj czeka mnie rozmowa wieczorem i boje się ze będzie przykra, bo jednej grupie muszę odmówić. A kocham ta grupę, nie da sie ukryć. Druga i trzecia grupa poczeka, może da sie to jakoś pogodzić.. ale boje sie jednego. Mam silną potrzebę odpoczynku. I długiego spania. I spokoju. A jeżdżąc to tu, to tam, raczej nie odpocznę. A znając PKP, to i nerwów nie ukoję. Więc jest problem....
A poza tym, to śniło mi się, ze odwiedził mnie w domu mój exmąż, zrobił sobie kąpiel w mojej łazience (!), a potem mi objawił, że nazajutrz jedzie do Nju Jorku. I tyle.

5 komentarzy:

 1. Gdy już robotnicy ocieplający blok, obudzili mnie waleniem młota w ścianę, coś chrupnęło w kościach, zabolało, zawirowało i poprowadziło mnie wprost do kuchni, do szafki z kawą. Gotując wodę przez zaspane oczy zobaczyłem zapadane okna. Tak, to już jesień. Buuuu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudny wybór, ale nie unieszczęśliwiaj siebie,żeby zadowolić wszystkich, to i tak się nie uda. Pomyśl o sobie i o tym,że Twój wypoczynek jest najważniejszy!

  OdpowiedzUsuń
 3. aga, tak bym chciała..ale dla mnie to takie trudne. Nie umiem byc asertywna, niech mnie ktoś przytuli..

  OdpowiedzUsuń
 4. czarodziejka28 sierpnia, 2010

  Eh, tez mi sie exmąz czasem sni, a najczesciej to, nie uwierzysz, tesciowa.
  Zawsze mam wtedy wqrwa od samego rana....
  Co do wakacji, jedz tam, gdzie znajdziesz najwięcej spokoju:) Udanego urlopu i wypoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja lubię jesień :) Po raz pierwszy od lat, lato mi zbrzydło.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń