26 sierpnia 2012

Deszczowa niedziela..spacer w deszczu szemrzącym w liściach drzew, stukającym cichutko o parasol. Powietrze pachnie, a drzewa, trawa, alejki takie czyste, umyte.. Nie ma ludzi w parku. Czasem przemknie jakiś rowerzysta..czasem widzę  z daleka, ze ktoś wyprowadził psa. Jest bardzo spokojnie, cicho i naprawdę cudownie. Wreszcie słyszę moje myśli. A gadatliwe są dzisiaj..i szybko przebiegają, przepływają, aż trudno jakąś złapać i posłuchać. Kilka uprzejmie zostało na dłużej. jedna dotyczyła dawnych wspomnień czarów, kiedy byłam szczęśliwie zakochana, a teraz pozostał tylko żal, zawód, złość i rozczarowanie. Ta myśl szybko pogoniłam, niech znika w odmętach. Inna bardziej kolorowa, to wspomnienia niedawnego weekendu w Lasku. Miła myśl, lubię ją. Kilka zastanawiało się nad słowem normalność. Co to jest normalność i co ona oznacza w moim życiu? bo przecież nie ma jednej ogólnej normalności dla wszystkich, normalność absolutna,  podobnie jak absolutne prawda i piękno i sprawiedliwość, nie istnieją. Więc moja normalność? to spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zniwelowanie lęku przed niespodziankami. To pewność, że wrócę bezpiecznie do domu i napiję się dobrej herbaty. A wieczorem zjem porcje lodów i obejrzę film.. Po czym myśli sobie popłynęły dalej. A ja już nie słuchałam kolejnych, tylko robiłam zdjęcia złotych liści na mokrych alejkach, błyszczących kroplami deszczu traw i takich innych, średnio interesujących tematów.

 Aha to było fajne..dzikie jabłonki, a ziemia pod nimi usłana malutkimi złotymi jabłuszkami. I cierpki zapach sfermentowanego soku jabłkowego..

10 komentarzy:

 1. Zrobiło się jesiennie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno z uczuć, które najbardziej cenię, to poranek, który budzi mnie przeświadczeniem (czasem racjonalnym, czasem irracjonalnym) że tego, tego właśnie dnia nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, nieprzewidywalnego, zagrażającego.
  Potem bywa różnie, ale takie poranki są przepiękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poranki są obiecujące..ale często kłamią.

   Usuń
  2. Warto zauroczyć się chwilą. Nawet, kiedy nie przekłada się na nic trwałego.

   Usuń
  3. warto. dobrym początkiem dnia jest gorąca słodka kawa. życie staje sie lepsze :-)

   Usuń
 3. Ale te liscie pod drzewami to chyba z ubieglego roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Star ;-)) tegoroczne!dzisejsze, wczorajsze..

   Usuń
 4. :))) Najpiękniejsza pogoda jaka znam, ten przyjemny chłód, zapachy wzmagane przez deszcz, i sam deszcz:))) Wreszcie odpoczywam:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wczoraj tak miałam:))dokładnie tak!

   Usuń
 5. bogactwo wnętrz! i pomyśleć, że wiele kamienic zamkniętych jest dla nas, wścibskich fotografek ;)

  OdpowiedzUsuń