25 września 2008

blue


W ramach dopieszczania siebie zakupiłam obie 2 (słownie dwie) kurteczki. Obie cieńkie, obie błękitne, jedna z kapturem ma kolor jesiennego nieba, druga ma kolor włoskiego nieba. Myślę, że w moim zyciu następuje okres koloru niebieskiego, tym bardziej, że nieco wcześniej nabyłam polarek w kolorze zgaszonego błękitu.
za Wikipedią: "Niebieski jest kolorem pełnym symboliki, posiada niemal tyle cech, co czerwień. Niektóre z nich to: uduchowienie, pokój, higiena, spokój, woda, świeżość i chłód, lecz również dynamizm, kreatywność i inspiracja. Niebieski to także kolor przyjaźni: podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Niebieski bywa też postrzegany jako symbol przywiązania do tradycji."
Znaczenie kolorów:
Ten kolor informuje o potrzebie dokonania czegoś nowego, oryginalnego, wyraża pragnienie aby inni dostrzegali naszą mądrość. Jeżeli jest to twój kolor to jesteś osobą, która umie opanowywać emocje, kontrolować swoje uczucia, pragniesz aby cię doceniano. Inne osoby w twojej obecności nabierają powagi. Jesteś osoba oszczędną w słowach, ubierasz się powściągliwie, jesteś nieśmiała i bardzo wytrwała. Ciemnoniebieski oznacza duża wiedzę, religie i podróże. Jest to barwa prawdy. Jasnoniebieski dotyczy sfery duchowej człowieka. Charakteryzuje osobę, lojalną na której można polegać.
Zdrowie:
Ten kolor działa przeciwzapalnie, ma właściwości znieczulające. Łagodzi wzburzone myśli i uczucia, łagodzi system nerwowy, uspokaja i wpływa na głęboki sen. Wnosi radość i spokój.
Uroda:
Niebieski zaleca się dla osób tęższych, oraz dla osób o zniszczonej cerze. Podkreśla niebieskie oczy, stwarza wrażenie czystości i świeżości. Dobrze prezentuje się z bielą, kolorem popielatym i bladożółtym.
No więc..nastepuje okres niebieski. Może szybciej uporam się z katarem jako właścicielka niebieskich kurteczek. :-)
Stare kurtki, ciemne i ponure powędrowały gdzie indziej. Może się komuś przydadzą. Szkoda, że nie można tak szybko i skutecznie wymienić kawałka swojego życia na całkiem inny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz