24 marca 2011

takie tam..

Jestem dziwnie spokojna.
Rozmowa telefoniczna, połączenie od razu. „dzień dobry” powiedziałam właścicielowi męskiego głosu na drugim końcu miasta. Widziałam oczyma wyobraźni jak siedzi w wąskim pokoju, przesiąkniętym zapachem papierosów, przy biureczku z ekranem monitora. A może stoi przy oknie i pali papierosa?
Dzień dobry, odpowiedział. Więc pytam dalej, głos mi nie drży, czy przyszły wyniki histopatologii? Podałam nazwisko.. nie czekałam długo.
Tak przyszły. Proszę przyjść.
Przyjdę jutro rano, powiedziałam grzecznie i dodałam: do widzenia.
Dookoła gwar, mnóstwo ludzi, gołębie chodzą, niebo błękitne, białe chmurki, marzenie turysty taka pogoda, jak pięknie wychodzą zdjęcia, jak ładnie Kaśka z Izą wyglądają na tle pomnika..
Tak sobie stałam i nie robiłam nic. A potem zrobiłam telefonem zdjęcie Sukiennic i pomnika i wysłałam kuzynowi J.
I potem zadzwoniłam do MS i przez chwile słuchałam jego głosu. A potem usiadłam w słońcu i patrzyłam w niebo. A potem wróciłam do pracy, włączyłam czajnik, wypiłam herbatę, a teraz całkiem spokojnie wypiję drugą.
Aha, byłabym zapomniała. Zanim wróciłam do pracy, podeszłam do indyjskiego sklepu i nabyłam mięciutki szaliczek w kolorze nieba, takim samym jak to niebo nade mną..
*
A wieczorem, wieczorem włączę film i potem zasnę spokojnie. A wcześniej wrzucę zdjęcie kłódeczki zakochanych.. co ja mówię? kłódeczki? Kłódziska zielonego i wielkiego jak smok!

5 komentarzy:

 1. będzie dobrze :) jutro czekam na informacje . czekam również na foty kłódeczki :) i szaliczka. pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sercem i myślami jestem Tobą,przytulam.

  OdpowiedzUsuń
 3. siorka, pamiętasz jakiś mój email?
  b.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki za to, zeby wyniki byly dobre

  OdpowiedzUsuń
 5. po kolei.
  Di: operacja konieczna, choc nie znam dnia ani godziny, nie mówiąc o miejscu.
  Kundzia-dzieki:) każda kropla zyczliwości bardzo wazna!
  Borsuk, bracie zaginiony i cudownie odnaleziony:nie nie zachowały sie maile..nawet swojej dawnej ksiązki adresowej nie mam, odkąd przeszłam na inny komputer i Win 7
  Shigella. dziekuje.

  OdpowiedzUsuń