15 grudnia 2009

ppoż wyszkolona

okno, przez które będę uciekać na dach. dach jaki jest, każdy widzi.
Klatka schodowa jako droga ewakuacji.
:-/
Co by tu? Dzień jak codzień, urozmaicony szkoleniem ppoż. Takie szkolenie, traktowane na poważnie, przynosi niezłą traumę. Moje miejsce pracy jest bardzo miłym i klimatycznym miejscem, dopóki nie pomyśli się o zagrożeniu. A zagrożenie jest i to aż nazbyt realne. Stary budynek, z jedną klatką schodową, schody wąskie, drewniane, lakierowane(!), w dodatku wysokie i mające nierówne stopnie. Brak innych możliwości wyjścia, zejścia z pięter, chyba że wypad przez okno. Powiem prywatnie, że moje upatrzone okno wychodzi na dach sąsiedniej kamieniczki. Więc jakby co.. to wyprowadzam bohatersko całą załogę na dach. I tam czekamy na przyjazd kwalifikowanych służb ratowniczych. I ekstra. Przy takim nastawieniu można sobie posiedzieć spokojnie i popracować, czyż nie?
Poza tym zima przyszła jednak i nic nie da ignorowanie tego zjawiska. A ja nadal nie mam ciepłej kurtki, choć wreszcie udało mi sie kupić ciepłe buty. O pół numeru za duże, ale do tego już sie przyzwyczaiłam. Normalny los osoby posiadającej numer stopy z połówką. I rozczula mnie fakt, że buty mają nr 40 (!!), a ja oficjalnie noszę nr 37,5. I tym optymistycznym akcentem.. udam się na poszukiwanie zdjęcia z moim dachem do ewakuacji. Będego od dzisiaj nazywać „Moim_dachem_ratującym_życie”

6 komentarzy:

 1. Ha! Też mam "połówkę". Masakra jest z dopasowaniem butów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Spiderwoman!!:) co tam buty...:) pozdrawiam wieczornie....

  OdpowiedzUsuń
 3. buty sa fajne.kocham buty, torby, plecaki..:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. BARDZO mi się podoba to co widzę ! :)

  serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Połówka połówką, tylko dlaczego buty różnych producentów mimo podanego rozmiaru 45, jedne są jak kajak, a inne nie chcą wejść na nogę? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ha..popieramtwoje rozważania Roztoczanski. Może niekoniecznie do nr 45, aleczemu ja nosze obów od 37 do40, to już nie wiem..dochodzi do tego, ze nie wiem o jaki nr prosic w sklepie!!!

  OdpowiedzUsuń