19 grudnia 2009

migawki

cichutko, miękko, czysto i zimno!
dzisiaj rano
tutaj zobaczyłam kawałek puszczy..
choineczka
czy widać twarz?
*wczoraj wracałyśmy do domu późnym wieczorem, śnieg skrzył się w blasku latarń, skrzypiał pod nogami. Było cicho, ale nie sennie, bo nie pozwalał na senność zimny wiatr od wschodu. Szłyśmy i śnieg skrzypiał. Ręce mnie bolały, bo musiałam ją nieść. Moją nową choinkę, której przeznaczeniem było uświetnienie świąt.
*Wczoraj też miała miejsca rozmowa, trudna, pełna niedomówień, ale zakończona kompromisem. Kompromis odpowiada obu stronom. MS przyjedzie. Spędzimy razem kilka dni.
*Dzisiaj puchata i biała zima. Temperatura ok. minus 10. Brak wiatru i od razu wydaje się cieplej. Śnieg tłumi hałasy, otula świat. Jest cicho, miło i czysto.
*Zamarznięte szyby w tramwaju, jechałam do pracy w lodowym ogrodzie. Miałam aparat…W pracowym okienku, lód przybrał formę maski. Upiorna twarz patrzy na mnie pustymi oczyma, wykrzywiając szyderczo usta. Została uwieczniona. Ma teraz za swoje, bo świeci na nią słońce. :-))))
*Zimno tutaj. Ogarnia mnie senność. Co miałam zrobić to zrobiłam. Przyszyłam czarna koronkę do białe haleczki. W sumie.. Całkiem ciekawie wyszło.
*Końcówka baterii w aparacie. Komórka umiera. Zobaczymy jak plajerek.. też umiera? Pogrom wszystkich baterii?
*Wszyscy robią najs biżuty, aż mam wyrzuty sumienia, że nie noszę. Co druga koleżanka coś tam modzi, wystawia w internecie i piszczy: kup, kup, zareklamuj.. a ja biedna, mam uczucie że powinnam je wszystkie kupić, bo: ładne, ciekawe i no i koleżankowe.. o proszę
Update
Rozmowy są konieczne, rozmowy są potrzebne, nawet a może szczególnie te trudne. Trzeba rozmawiać z tymi, którzy są dla nas ważni. . pozostałych można sobie darować. ( jeśli chodzi o "trudne" rozmowy).

9 komentarzy:

 1. zerknęłam na te biżuty, które lansujesz i podobały mi się. nie kupię jednak, bo mam sporo świecidełek - wystarczy :-)
  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. te biżuty to raczej dla małolat :)
  co jest lepsze trudne rozmowy z facetami, czy święty spokój ?
  czasami święty spokój bywa zdrowszy
  dla serca, ale...i właśnie to "ale"

  OdpowiedzUsuń
 3. Kobieta: Faceci - kto ich zrozumie?
  Facet: Kobiety - kto je zrozumie?

  Najlepsza jest otwarta rozmowa, o ile w ogóle jakakolwiek rozmowa jest możliwa. Jak jest możliwa - to już połowa sukcesu :)

  Gratuluję zakupu choinki :))
  Moja może nie nowa, bo już latek parę ma, ale wyprana i wysuszona - czeka na ubranie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A JA NIE KUPIĘ, bo nie noszę, ale myślę (poważnie:))) o zmianie orientacji, wówczas WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
 5. :-))))))
  dziekuję Wm że jesteście. Dziekuję że zostawiacie ślady. To cudowne uczucie, kiedy wiem że nie piszę w pustkę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do mroźnych malowideł - super skojarzenia :) rzeczywiście widać tą facjatę :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. a na leśnych drogach-lodowy ogród:klomby, kwiaty i jest mały ufoludek, albo innszy duszek.może Hatifnat z Muminków?

  OdpowiedzUsuń
 8. trudne rozmowy musza istniec, .......to dzieki nim nie stoimy w miejscu, nie plywamy po powierzni, ale czasem nurkujemy nieco glebiej........rowniez siebie.
  Ja jeszcze choinki nie mam , ale bede miala a wiadrze i pod koniec........zasadzimy ja w lesie jak co roku.
  Zazdraszczam sniegu baaaardzo

  OdpowiedzUsuń
 9. Swietne te lodowe motywy na szybach! Bardzo inspirujace! Wyglądaja jak japońskie drzeworyty! Masz bardzo interesujacego bloga!;)

  OdpowiedzUsuń