22 listopada 2009

niedziela, sny i nie sny
Miałam dzisiaj dziwne sny nad ranem. Sny dnia codziennego. Tylko bardzo dziwne. Np. akwarium w ścianie. Samo się zrobiło. Wyglądało na zewnątrz jak bąbel z plastyku, wystający ze ściany, a w środku była duża przestrzeń wypełniona wodą, coś w rodzaju tunelu. I mieszkały tam ładne kolorowe rybki. I miały domki-gniazda zrobione z moich ciuchów, "zaginionych" w praniu. I śniło mi się, że sprzątałam mieszkanie odkurzaczem, z taka śliczną przeźroczystą przyssawką. Ale najważniejsze było to, że w tym śnie, poszłam o poranku fotografować. I były tam w plenerze niesamowite rzeczy, białe niedźwiedzie, tygrysy i wszystkie grzecznie pozowały. Tylko że wtedy zepsuł mi się aparat. Po prostu rozłożył się na części ... pamiętam jak bezradnie stałam pod jakąś górką i patrzyłam na kawałki aparatu. Dziwnie niebieskiego.
Obudziłam się rano, tak średnio wcześnie. Tym razem już prawdziwie :-), jak zwykle spojrzałam w okno i zobaczyłam białą mgłę, i nieśmiałe słoneczko. Zebrałam się bardzo szybko. I już byłam w moim prywatnym lesie. Było pięknie. Było cicho. I powietrze takie fajne. I żadnych ludziów. Zrobiłam mnóstwo zdjęć, na dwa aparaty. I żaden z nich się nie zepsuł, nawet baterie się nie wyczerpały. A dziś już od kilku godzin kadruje sobie zdjęcia i cieszę się nimi. Jest ich sporo, ok 100. I znaczna większość nadaje się do pokazania. Więc chyba zrobię kilka albumów na Picassie i zaproszę chętnych?
więc jesień tutaj
a makro czyli świat w kropli rosy, tutaj
i krakowskie klimaty, tutaj

6 komentarzy:

 1. te sny, które potrafimy spełniać są naj...:)

  kadruj i pokazuj:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, te swietlisto-lisciasto-wiewiorkowate - zajebiste!

  OdpowiedzUsuń
 3. sie zachwyciłam albumami ,a snami zaintrygowałam - przezroczysta przyssawka do odkurzacza
  dziwy nad dziwami w twoim magicznym domu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia super! Sen również - najbardziej podobało mi się to akwarium w ścianie i rozpadnięty aparat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. faktycznie sen był mocno przeźroczysty i woda i odkurzacz i plenerek.. a w rzeczywistości poranek pełen kropli rosy i migotań, tez był świetlisto/przeźroczysty:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może sen m.in. mówił o tym, że potrafisz dostrzec więcej, to co czasem dla innych niewidoczne;)Ujawnia się w nim też Twoja wrażliwość na kolory. Pozdrawiam Cię:)

  OdpowiedzUsuń